top of page
Naistekonverents "Jumalik naine" seminarid
3. oktoobril kell 12 ja kell 16
1. Mu ligimese hing vajab hoidmist.

Mari Vahermägi

Mari Vahermägi on Eesti Avatud Piibli Ühingu tegevjuht, pere - ja paarisuhete nõustaja ja hingehoidja ning töötab kaasa Nõmme Baptisti koguduses. Ta on ema, vanaema ja õnnelikus abielus üle 30ne aasta Joel Vahermägiga. Mari ütleb, et teda inspireerib, rõõmustab ja julgustab jätkama see, kui ta näeb ikka ja jälle, kuidas Jumal tervendab ja parandab inimesi ja nende suhteid nii, et nad hakkavad osa saama selle õnnistuse tegelikust maitsest, mida Jumal on  algselt nende ellu anda tahtnud.

 

Meil kõigil on hetki, kus tuleb seista ligimese kõrval ning tahame seda teha toetavalt. Teame, et kõik ei saa olla hingehoidjad ega terapeudid, ometi on meil naistena rohkem pakkuda sellistel hetkedel, kui enamasti arvame. Seminaril räägime sellest, mida saame anda, põhitõdedest ja piiridest -  nii, et lisanduks julgust ja usaldust.

 

 

2. Mentori abiga paremaks iseendaks?
     (venekeelne tõlge)

 

Einike Pilli

Einike Pilli on Kõrgema Usuteadusliku seminari rektor. Kolm Talenti OÜ - koolitaja ja konsultant. Eesti Kirikute Nõukogu hariduse projektijuht.

Einike armastab ennast tutvustada meeskondade kaudu, kuhu ta kuulub. Abikaasa Toivo ja kolme pojaga elavad nad Tartus ja rõõmustavad inimestest, kes neil külas käivad. Kõrgema Usuteadusliku Seminari meeskonna, õppejõudude ja üliõpilastega  otsib ta viise, kuidas aidata Jumala riigi piire laiendada. Tartu Salemi Baptistikoguduse juhatuse liikme ja jutlustajana on Einike palju õppinud kahelt väga inspireerivalt pastorilt. Oikumeenilistes meeskondades on ta kogenud koostööd, mis ületab konfessioonide nimetusi ja erinevaid teoloogilisi rõhuasetusi. Einike usub, et oma elu on võimalik elada tähendusrikkalt, kui panustada teistesse inimestesse, eriti noortesse.

 

Kõik vajavad vahel julgustust, ka kõige tugevamad. Ja keegi meist ei näe ennast sellise pilguga kui kõrvaltvaataja. Oma parima potentsiaalini jõuame siis, kui oleme valmis paluma kellelgi, keda usaldame, oma elus küsima õigeid küsimusi ja andma sisulist tagasisidet. Seminaris räägime, kuidas see kõik toimida võiks.

 

 

3. Appi! Jumal kutsub!

Aili Roosima ja Laura Herm

Laura Herm

Kui Lauralt küsida kolme sõna enese kohta, siis ta ütleb: jünger, teadlane ja õpetaja. Need on olulisimad Jumala (välja)kutsed tema elus - ning nende järjekord järgib alati seda teadmist "Otsige esiti Jumala riiki ja kõike muud antakse teile pealegi". Tiitli poolest on ta PhD, armastab keemiat, õpetab koolis lapsi, on olnud misjonäriks Indoneesias, teeb Pereraadios saateid ja veel tuhandet asja.

 

Aili Roosimaa

"Kas oled valmis tegema seda, milleks ma sind kutsun?" - "Jah, Jumal!" oli mu vastus 24 aastat tagasi. Pärast seda algas minu väga põnev elu, nagu "ameerika mäed" - ikka üles ja alla, kord olles täiesti veendunud Jumala ligiolus ja Tema kutses, seda väga selgesti tajudes. Teinekord kõndisin nagu "siil udus", küsides "miks?" ja "kuhu?". Pea 20 aastat kestnud abielus, kolme lapse kasvatamises nii 10-aastase Hiinas misjonäriks olemise perioodil kui ka taas Eestisse kolimisel ja kohanemisel on mind saatnud Jumala kutse. Olgu mu esimene reaktsioon "oi, kui tore!" või "appi, mismoodi?!", Jumal on alati ette valmistanud, varustanud ja läbi kandnud. Sellest kõigest lähemalt juba seminaris "Appi! Jumal kustub!" 

 

Kuidas aru saada ja mida peale hakata Jumala kutsega oma elus? Kui suured või väikesed on Jumala väljakutsed? Kas Jumala kutsele vastamine on loobumine või võit - või hoopis mõlemat? Oma elu (välja)kutsete taustal arutlevad Aili ja Laura, kuidas käia mööda vett, ehitades samal ajal oma maja kaljule.

 

4.Haavatavus võib olla tugevus. 

 

 Heli Metsala

Heli Metsala on koos abikaasa Mardiga Valguse Tee Vabakoguduse pastor Tallinnas. Ta on 5 lapse ema ja 2 pisikese vanaema.

"Armastan väga oma lähedasi ning Jumal - Tema Sõna ja Vaim - kogudus on tõelised inspiratsiooniallikad. Muusika ja loodus rõõmustavad mind alati, meeldib õppida. 

Ja see kõik on alles algus!"

 

Naise tundlikkus ja haavatavus näivad nõrkustena,aga Jumala plaanis on need ukseks tugevusse.

* Kuidas olla avatud ja ligipääsetav ning mitte teha kompromisse?

* Kes ma olen ja kus on minu koht? Mida Jumal minult ootab?

* Väline ja sisemine tugevus.

 

 


 

5. Tuhkatriinu või kuninganna? Kuidas saada kõigega suurepäraselt hakkama ja seejuures kirglikult.
     (venekeelne tõlge)

Lidia Karhanina

 

Lidia Karhanina on 46 aastane ja tal on 10 last. Alates 1993 aastast tegutseb Kohtla-Järve koguduses " Jumala sõna", kus abikaasa on pastor. Kaasa teenib koguduses pühapäevakooli eestvedajana, noorteteenistustega ja jutlustajana.

 

Kas naisel saab olla suur pere, kui ta teenib Jumalat? Kas on võimalik selle kõrvalt kõike jõuda ja kas on üldse vaja jõuda? Kust leida aega kõigeks selleks, mis peab ilmtingimata tehtud saama?

6. Vaimuannid - vaimulik varustus igaühele ühiseks kasuks.
     (ingliskeelne tõlge)

Maile Kesküla

Abielus Maiko Keskülaga, peres kasvavad kolm last - Emma, Konrad ja Adele.  Töötab alates 1995 aastast Järvamaa Kristlikus Keskuses sekretär-asjaajajana-õpetaja-tõlgina. On õpetanud Eesti Piibliakadeemias mitmeid kursusi, läbi viinud seminare, tegutsenud aastaid tõlgina, tõlkinud kristlikke raamatuid ja materjale, õpetab ja jutlustab regulaarselt kodukoguduses Järvamaa Kristlikus Keskuses, aegajalt ka teistes Eesti kogudustes. On osa Järvamaa Kristliku Keskuse pastorlikust meeskonnast.

7. Kuidas seista kui tagasilöögid matavad?

Mai Zayas

Tulin tagasi Eestisse elama 15 aastat tagasi, et läbi viia oma mehega evangeelseid üritusi. Paar aastat hiljem rajasime koguduse 5 inimesega, mis nüüdseks kannab nime Vineyard Tallinn. Meil on 4 last ning pastorinnana olen olnud aktiivne igas aspektis koguduse töös. Suhte teemadel olen viinud läbi mitmeid seminare läbi eri konfessioonide. Aastaid olen käinud ka MTÜ SEOS alt tavakoolides, et viia läbi väärtuste põhiseid loenguid teemadel: seks ja suhted, minapilt ja inimkaubandus. Ei ole midagi ilusamat, kui näha kellegi silmades lootusekiirt või elu, mille väärtus on taasavastatud. Viimastel aastatel olen läbi läinud nii isiklikus kui koguduse elus tõsistest ootamatustest ning seminaril räägimegi, kuidas tugevamalt siiski katsumustest välja tulla ning tasakaalu ja rahu leida kõiges selles, mis me ümber toimub.

8. Minu suhted.
     (ingliskeelne tõlge)

Karmen Maikalu 

Karmen Maikalu on psühholoog-pereterapeut, Gordoni perekooli ja PREP-paarisuhtekoolituse koolitaja ning suhtlemistreener. Karmen nõustab inimesi erinevates arengu- ja suhtekriisides ning viib läbi koolitusi suhtlemispsühholoogia, perepsühholoogia ja enesearengu teemadel. Karmen on Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku liige, abikaasa Meelis on vaimulik, peres kasvab kolm last.

 

Elame inimestena inimeste keskel ning suhtlemine on üks tavaline osa igapäevaelust. Sageli tunneme, et meie suhted ei paku rahuldust, vaid hoopis tekitavad pinget ja stressi. Räägime seminaril sellest, kuidas selliste olukordadega toime tulla ning kuidas selliseid suhtepingeid ennetada.

 

 

9. Wild at Heart. Kuidas vallalisena nautida hetke ja elada Jumalale täiega?

 

Piret Ehavald

Olen 35-aastane Oleviste koguduse liige. Tulen perekonnast, kus isa oli tugev usuvastane ja ema tuline ja pühendunud kristlane. 11-aastaselt võtsin Oleviste lastelaagris Jeesuse kui isikliku Päästja vastu ning 20-aastaselt tegin uue pühendumise otsuse. Olen koos Jumalaga palju mööda maailma ringi reisinud, seigelnud, õppinud ja Jumalat teeninud ning tööalaselt noore inimesena põnevates Eesti riigi tegemistes kaasa löönud.

Aastatel 2008 - 2012 töötasin Euroopa kultuuripealinna projektis vabatahtlike juhina ja juhtisin sadu inimesi ning aastal 2011 tunnustas EV president mind parima vabatahtlike juhendaja tunnustusega.  Kirikus olen terve elu töö ja kooli 

kõrvalt aktiivselt kaasa löönud ning praegu aitan Oleviste koguduses kaasa noortealfas ja noortetöös laiemalt, koordineerin Piiblikooli ja juhin kodugruppi, laulan Effataa kooris, teen aeg-ajalt Pereraadios Oleviste tunni saateid. Armastan kirglikult Jumalat ja inimesi ning aitan alati rõõmuga kaasa noorte vaimulikule kasvule, aga panen ka toetava käe külge Jumalariigi tegemistes seal, kus saan oma ande kasutada. Usun siiralt, et vallalisena on meil suur eesõigus, energia ja aeg, et panustada Jumalariigi tegemistesse ning olla kirglikult ja kogu olemusega kaasas. Samas võib meil mõnikord tekkida tunne justkui meilt eeldatakse, et me vallalisena peame oleme alati kiriku tegemisteks kättesaadavad, meilt võib alati abi paluda ja ülesandeid delegeerida, sest meil ju „oma elu pole“.  Mõnikord võib teenimine muutuda meie jaoks isegi vastumeelseks, sest peale ülesannete täitmist läheme ju ikkagi üksinda tühja koju. Ilmselt ei ole võõrad ka mõtted, et kas minu elu peabki olema ainult andmine ja teenimine ning kus on siis tasakaal?

Seminaris tahamegi ausalt arutada selle üle, kuidas Jumalat vallalisena teenida selliselt, et see on nauditav elustiil ning saada hakkama, olla õnnelik vallaline ka 

kinniste koduuste taga siis, kui tuled väsinuna „jumalateenimiselt“ või töölt koju. Tahame üheskoos arutleda selle üle, kuidas olla püsivalt innustatud vallaline jumalateenija siis, kui ootamine ja perekonna loomine on veninud pikale.

10. Valud ja võidud abielus

Karita Kibuspuu 

Karita Kibuspuu on nelja lapse ema ja psühholoogiamagister, Tartu Ülikooli tudengite psühholoog ning kristlik nõustaja. Hetkel õpib süsteemset pereteraapiat. Koolitajana on Karitale eriliselt südamelähedased paarisuhteid ning emotsionaalset tervist puudutavad teemad. Karita on Tartu Risttee koguduse liige.

 

Abielu on vaieldamatult üks kõige intensiivsematest isiksuse arengu kursustest. Siin on võimalus kõige isiklikuma ja sügavama läheduse tekkeks. Siit saab pidevat tagasisidet iseenda ning oma igapäevaste valikute-otsuste kohta. Kuid siin kohtame tihti ka oma elu suurimaid ja valusamaid väljakutseid. Seminaris kohtume ja vestleme erinevate naistega ning saame osa nende abielude valudest ja võitudest.

bottom of page